września 18, 2019

Olejek z drzewa herbacianego Tea Tree - naturalny lek na łojotok, łupież, trądzik i wiele innych!


Olejek z drzewa herbacianego to podstawa mojej domowej apteczki. <3 Zastąpił mi wiele chemicznych leków i pozwolił uporać się z różnymi dolegliwościami zdrowotnymi. Olejek Tea Tree ma właściwości antybakteryjne, przeciwzapalne, antyseptyczne, przeciwgrzybiczne. Można go stosować na twarz, ciało i skórę głowy. Stosujemy go bezpośrednio na skórę lub mieszając z wodą, olejami czy ulubionymi kosmetykami. :-) Zwalcza łojotok, łupież, trądzik, leczy zatoki, zatkany nos, przeziębienie. Łagodzi miejsca po ukąszeniu owadów, niweluje zapalenia miejsc intymnych i leczy wszelakie problemy związane z grzybicą. Jest naturalny, niesamowicie wydajny, niedrogi. Jeśli borykacie się z przetłuszczającą skórą głowy, trądzikiem, łupieżem i innymi problemami tego typu, proszę poświęćcie 5 minut na zapoznanie się z artykułem. Obiecuję, że warto! :-)


SKĄD POCHODZI I JAK POWSTAJE?

Drzewo herbaciane, z którego pozyskiwany jest olejek rośnie w Australii i Nowej Zelandii. Sam olejek pozyskiwany jest z liści oraz małych gałązek. Jest on bardzo popularny na całym świecie i doskonale przebadany. Zawiera ok. 100 różnych składników o działaniu antyseptycznym, przeciwzapalnym i przeciwgrzybicznym. 


JAK DZIAŁA OLEJEK TEA TREE?
  • reguluje pracę gruczołów łojowych,
  • leczy trądzik, ale też skórę atopową,
  • działa ściągająco na pory skóry,
  • leczy grzybicę stóp i zwalcza nieprzyjemny zapach,
  • zwalcza choroby miejsc intymnych takie jak grzybica, swąd, pieczenie,
  • wspomaga gojenie ran,
  • przyspiesza regenerację skóry,
  • leczy przeziębienie, bolące gardło, zatkany nos i chore zatoki,
  • łagodzi miejsca po ukąszeniach owadów,
  • działa antybakteryjnie na jamę ustną, choroby dziąseł.

Olejek z drzewa herbacianego ma niewielką pojemność, ale jest niesamowicie skoncentrowany. Już jedna kropelka zaaplikowana na patyczek higieniczny potrafi zmniejszyć lub nawet usunąć wyprysk w jedną noc! :-) To dlatego, że olejek Tea Tree bardzo łatwo przenika przez skórę. Pamiętam moje zaskoczenie, gdy pierwszy raz posmarowałam skórę olejkiem. Wyprysk dosłownie zniknął w jedną noc, szok!

Olejek Tea Tree ma intensywny, przyjemny, leśny zapach. Już niewielka jego ilość roztacza intensywną aurę zapachu. :-) Delikatnie chłodzi skórę i likwiduje momentalnie jej swędzenie.

CENA

Waha się od 10-25 zł za ok. 10ml.




IDEALNY NA WYJAZD

Olejek sprawdza się idealnie podczas wyjazdu, bo może zastąpić naprawdę wiele leków i uratować w nieciekawej sytuacji. Za każdym razem podczas nawet najkrótszego wyjazdu mam go ze sobą i nie raz uratował moje zdrowie. :-)



JAK STOSOWAĆ OLEJEK TEA TREE?

1. ŁOJOTOK, ŁUPIEŻ, PRZETŁUSZCZAJĄCA SIĘ SKÓRA GŁOWY
  • do porcji szamponu dodaj 3-5 kropel olejku.

2. MIEJSCOWO NA WYPRYSKI
  • na patyczek kosmetyczny zaaplikuj 1-3 kropelki olejku i przyłóż do wyprysku. Stosuj na oczyszczoną skórę twarzy, najlepiej na noc.

3. ŁOJOTOK NA PLECACH, TRĄDZIK
  • gdy problemem objęty jest większy obszar ciała, do porcji żelu pod prysznic lub żelu do twarzy dodaj 4-7 kropelek olejku.

4. INFEKCJE MIEJSC INTYMNYCH
  •  do porcji żelu do higieny intymnej dodaj 4-5 kropelek olejku.

5. PRZEZIĘBIENIE, ZATKANE ZATOKI
  • tutaj olejek najlepiej sprawdzi się w formie inhalacji. Do gorącej wody dodaj kilka kropel olejku, wykonaj klasyczną inhalację :-) wspaniale udrożni drogi oddechowe <3 Olejek można również dodać do kominka zapachowego. Unoszące się w powietrzu cząsteczki olejku wpłyną pozytywnie na drogi oddechowe i oczyszczą powietrze. :-)

JAKI OLEJEK WYBRAĆ?

Aby mieć pewność, że olejek jest oryginalny, w składzie powinien mieć 100% Tea Tree Oil, kraj pochodzenia: Australia lub Nowa Zelandia. :-)



UWAGA NA PODRAŻNIENIA

Zaaplikowanie olejku na twarz może podrażniać oczy, jeśli macie je wrażliwe. Opary z olejku są dość silne, dlatego z własnego doświadczenia zalecam aplikację np. na wypryski zaraz przed zaśnięciem. Jeśli coś wyskoczy wam blisko oczu, koniecznie zamknijcie je na chwilkę zaraz po wykonaniu aplikacji.

Czasami aplikowanie olejku bezpośrednio na skórę może ją podrażnić, dlatego zaleca się rozcieńczanie go z wodą, olejem lub jako dodawanie kilku kropelek do kosmetyku. Aby zapobiec ewentualnym podrażnieniom przed zastosowaniem olejku należy wykonać próbę uczuleniową. W przypadku dzieci i kobiet w ciąży należy stosowanie skonsultować ze specjalistą. 


Stosowanie olejku jest banalnie proste jak widać. :-) Ja go uwielbiam, bo jest to naturalny sposób na podratowanie zdrowia, a przy tym bardzo skuteczny. Nie widzę potrzeby ingerowania w nasz organizm drogą chemią, którą możemy tak łatwo zastąpić. Mam wiele naturalnych trików dbania o zdrowie i urodę - ten jest jednym z moich ulubionych. :-) Ciekawi mnie czy znacie ten olejek? Napiszcie w komentarzu :*


25 komentarzy:

  1. Mam olejek z drzewa herbacianego TBS i myślałam, że będę go ciągle używać. Tyle ma zastosować, ale jakoś mi nie leży. Spróbuję jeszcze dodać kilka kropel do szamponu. Tej metody nie próbowałam.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Koniecznie wypróbuj jako dodatek do szamponu. Znam jedną panią która borykała się z ogromnym wypadaniem włosów. Chodziła po lekarzach ale żaden nie potrafił jej pomóc. Wypadanie było na tyle intensywne że swoje grube i gęste długie włosy musiała ściąć postawił się bardzo rzadkie. dopiero po wizycie u jakiegoś specjalisty z zakresu medycyny naturalnej dowiedziała się o olejku z drzewa herbacianego. Zaczęła dodawać kilkanaście kropelek do szamponu co mycie i włosy odzyskały dawną kondycję i gęstość oraz przestały wypadać! Nie widziałam tej pani przez kilka miesięcy i pewnego dnia spotkałyśmy się i miała już tak zregenerowane włosy zapytałam jak tego dokonała i że jestem w ciężkim szoku. no i właśnie w ten sposób opowiedziała mi swoją historię i o tym jak olejek z drzewa herbacianego jej pomógł 🙂

      Usuń
  2. Z tym lekiem bym nie przesadzał, olej z drzewa herbacianego jest ok i faktcznie działą przeciwzapalnie jednak czy na pewno jest tak silny i dobry na wszystko hmmm :PP

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dla mnie jest lekiem, bo faktycznie wyleczył mi pewne schorzenie, na które nie pomagały leki z apteki. :-) Na pewno nie jest to produkt dobry na wszystko, ale na bardzo wiele spraw wymienionych w poście :-) Ja sprawdziłam go na sobie i naprawdę polecam! ❤️🙂 Trzeba zwracać uwagę na skład. Raz kupiłam tani olejek, który nie był 100%. Bardziej była to kompozycja zapachowa i on nie działał w ogóle. Raz miałam olejek pochodzenia Chińskiego i też się nie sprawdził, zero właściwości leczniczych, sam zapach. Może miałeś takie olejki?

      Usuń
  3. Widzę, że być może znalazłam rozwiązanie na moje wszystkie problemy skórne :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jestem przekonana że olejek się u ciebie sprawdzi naprawdę jest niewiele osób o których olejek nie działa 🙂

      Usuń
  4. Olejek z drzewa herbacianego jest super, potwierdzam! Stosuję od dawna i włosy naprawdę się poprawiły

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bardzo się cieszę,że olejek również i u ciebie się sprawdza 😚

      Usuń
  5. Słyszałam o nim dużo dobrego, ale jeszcze nie testowałam. ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Naprawdę polecam zaopatrzyć się przy kolejnych zakupach kosmetycznych 🙂 olejku jest fajne to że można dodawać go do ulubionych kosmetyków i nie trzeba kupować specjalnych preparatów dedykowanych na przykład do przetłuszczającej się skóry głowy 🙂

      Usuń
  6. Oj tak, pory zamykają się w sekundę. Cudowny olejek :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak potwierdzam olejek naprawdę ułatwia zwężanie porów i oczyszczania ich z wydzieliny. ja mam cerę wrażliwa i naczynkową ale niestety jest to również cera mieszana widocznymi porami na nosie i w okolicy nosa i policzków także też borykam się z takim problemem i olejak ułatwia sprawę 🙂

      Usuń
    2. a w jakiej formie stosujecie na pory?

      Usuń
  7. Już zamówiłam olejek i czekam aż rozpocznę nową terapię :D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Super, bardzo mnie to cieszy! Daj znać jak już dłużej poużywasz i będą efekty 🙂❤️

      Usuń
  8. Jakieś lata temu zaczęłam używać tego olejku, bo wypatrzyłam go na amerykańskim YT. Zakochałam się w nim od pierwszego użycia i nie wyobrażam sobie nie mieć go w kosmetyczce. Naprawdę warto wypróbować <3

    OdpowiedzUsuń
  9. Ciekawe. Wcześniej nawet o nim nie słyszałam

    OdpowiedzUsuń
  10. Bardzo przydatny olejek, szczególnie zimą na przeziębienie. :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Do kominka zapachowego czy inhalacji jest rewelacyjny, potwierdzam :-)

      Usuń
  11. Olejek z drzewa herbacianego ma też świetne właściwości przeciwgrzybicze, ale nie tylko. Ma on wiele zastosowań. Ja zamawiam swój w aptece online.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dokładnie :-) Poradzi sobie z różnego rodzaju grzybicami. To mój podstawowy lek i kosmetyk <3

      Usuń
  12. Używam i bardzo sobie chwalę! Tak jak piszecie, ma wiele świetnych zastosowań.

    OdpowiedzUsuń
  13. a czy ten olejek działa na tzw prosaki?dermatolog twierdził ze niestety nie ma żadnych ziół,roślin leczniczych by to móć zlikwidować....Ale jakoś nie do końca chce mi sie w to wierzyć.Myślę że jest coś z ziół itp rzeczy ale ludzie jeszcze tego nie odkryli.
    Dziś 1 raz użyłam go jako kosmetyk,mieszając z żelem bambusowym,który o dziwo sam stosowany też złagodził przynajmniej swędzenie(żel bambusowy),te krostki nadal są ale zauważyłam że po uzyciu żelu bambusowego już nie swędziało i może coś trochę jakby rozjaśniło?nie wiem jak to nazwać.Zobaczymy czy zniknie to coś.Po jakim czasie należy sie spodziewać efektu?Mała uwaga: olejek stosowany na podrażnioną skórę może wywołać pieczenie lekkkie i zaczerwienienie.Więc z tą twarzą to radzę ostrożnie,tak samo infekcje intymne.Tu bym sie bała zastosować olejek,szczerze mówiąc.Wg mnie lepiej krem Bambino,on faktycznie łagodzi=można i na podrażnioną stosować.Zawsze po goleniu stosuję bo inne rzeczy podrażniają niestety(nawet mój ulubiony żel-żel aloesowy).

    OdpowiedzUsuń
  14. Ciekawe czy nastolatce można go też polecić... Mamy powoli kłopot z młodzieńczym trądzikiem na buzi córki.

    OdpowiedzUsuń
  15. Olejek herbaciany jest świetnym naturalnym środkiem, który pomaga z wieloma problemami. :)

    OdpowiedzUsuń

Mam nadzieję, że miło spędziłaś czas na blogu i wyniosłaś z jego treści cenne wskazówki. Życzę Ci owocnej pielęgnacji włosów, ciała i umysłu. :-)