Lakier, pianka, guma, preparaty teksturyzujące są przydatne, o ile potrafimy z nich umiejętnie korzystać. Zbyt częste stosowanie i nieumiejętne usuwanie ich z włosów sprawia, że stają się suche, łamliwe i kruche. Stosując takie produkty ważne jest, aby nie przesadzać z częstotliwością ich stosowania i całkowicie usunąć je z włosów.
Na zniszczenia spowodowane używaniem stylizatorów składają się: zbyt częste stosowanie tego typu produktów i brak dokładnego zmycia ich z włosów.
♥ produkty stosowane okazjonalnie nie zniszczą włosów, ponieważ kontakt kosmetyku z włosami przez kilka/kilkanaście godzin jest zbyt krótki, aby mógł włosy zniszczyć,
♥ stylizatory należy dokładnie usunąć z włosów.
Aby w pełni usunąć resztki lakieru, pianki, gumy, żelu do stylizacji, należy użyć szamponu z mocnym detergentem, który oczyści włosy dogłębnie. Następnie dobrze jest nałożyć porządną maskę, która zregeneruje włosy. Ten temat poruszyłam obszernie we wpisie jak zregenerować włosy po intensywnej stylizacji - polecam zajrzeć. :-) Jeśli stosujecie np. lakier do włosów o słabej mocy, powiedzmy na poziomie 1-2 (w skali mocy 1-5) lub suchy szampon z dodatkiem lakieru, wystarczy wyczesać go delikatnie z włosów i umyć je tradycyjnym szamponem, następnie zaaplikować maskę. W przeciwnym wypadku włosy mogą wyglądać tak jak poniżej, a tego nie chcemy. :-)
Alcohol, Alcohol Denat., Isopropyl Alcohol, Etanol, Cocamidopropyl Betaine, Lauramidopropyl Betaine - to składniki często występujące w kosmetykach do stylizacji, które najbardziej narażają włosy na zniszczenia. Najbardziej narażone na destrukcyjne działanie stylizatorów są włosy rozjaśniane, zniszczone, suche. Dlatego w przypadku takich włosów lepiej postawić na słabiej utrwalający preparat lub zastosować naturalny żel lniany, który również świetnie utrwali włosy.
Tutaj muszę wspomnieć też o tym, że często źle dobieramy moc lakieru do fryzury. Myślimy, że im mocniejszy lakier tym lepiej. Nic bardziej mylnego. Słabsza moc lakieru nadaje się do fryzur o luźnym charakterze, dzięki czemu nie tworzy sztywnej skorupy na głowie. Do ciasnych i precyzyjnych upięć należy stosować lakier mocniejszy.
JAK POPRAWNIE UŻYWAĆ STYLIZATORÓW?
- stosuj od czasu do czasu,
- zadbaj o włosy po stylizacji, stosując szampon oczyszczający i dobrą maskę,
- dobieraj moc lakieru/stylizatora do kondycji, rodzaju włosów i fryzury,
- aplikuj niewielką ilość produktu, aby nie obciążyć fryzury.
Zadnego suchara dzis? Nawet najmniejszego zarciku? Jestem niepocieszona :(
OdpowiedzUsuńNie byłam w nastroju na sucharki :D :) Ale cieszę się, że tęsknisz i doceniasz geniusz :D :-* :-)
UsuńBardzo ciekawy post.
OdpowiedzUsuń:-)
UsuńU mnie lakier zawsze skleja wlosy, mozeto rzeczywiście wina tego, ze jest za mocny na moje cienkie wlosy.
OdpowiedzUsuńSpróbuj z wersją delikatną :-)
UsuńSuchy szampon i gumę stosuję. Bardzo dobre produkty
OdpowiedzUsuńMoje włosy zaczęły się kręcić po ścięciu na krótko i to wtedy zaczęłam używać żelu do włosów. Od samego początku używałam żeli bez alkoholu, tak się składa że zawsze tej samej firmy - Balea MEN :) Mają w składzie bardzo dużo substancji pielęgnujących jak na stylizatory i kosztują grosze!
OdpowiedzUsuńNa początku używałam najlżejszego z ich gamy, potem wraz z zapuszczaniem coraz dłuższych włosów przeszłam kolejne dwa mocniejsze i dziś używam chyba najmocniejszego z nich :) W tej chwili stosuję dość dużą ilość i to co mycie (czyli co drugi dzień)... Ale bardzo intensywnie dbam o włosy, żel przed każdym myciem dokładnie z nich wyczesuję i co parę myć używam faktycznie mocniejszego szamponu. I tak od trzech lat, a włosy wyglądają świetnie :)
Dzięki za ciekawy wpis. ;) To prawda, trzeba używać preparatów zdrowych i nieobciążających naszych włosów. Stosować kosmetyki, które nie zniszczą włosów, a tylko pomogą. ;)
OdpowiedzUsuń